| RubenCiolos a întrebat:

Salut, am o camera video Canon 600d eos fac videoclipuri cu ea dar cand le introduc intr-un program de editare video, de exemplu filmora go, videoclipul merge mai incet ca sunetul adica nu se sincronizeaza. Ce sa fac?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica daca sincronizarea este buna cu un alt player, chiar dupa descarcarea de pe aparat!
Daca sincronizarea nu este buna nici atunci, va trebui sa reduci caitatea filmului sau sa folosesti lumina mai puternica.
Dac sincronizarea filmului este bun dupa descarcare, atunci verifica si filmul gata editat, poate atunci va fi deja sincronizat.
In caz contrar, calculatorul tau este mai slabut si intarzie la prelucrarea filmului. In acest caz aplici mai putine efecte deodata, eventual aplici efectele in mai multe treceri.