| onix_4285 a întrebat:

Salut, am o imprimanta canon mp250 si am reincarcat cartusurile, insa in pc imi arata tot ca fiind goale si chiar nu stiu ce sa ii mai fac? un picut de ajutor, va rogsad!

Răspuns Câştigător
| RoxiiSiAtat a răspuns:

Ai incercat sa tragi ceva la imprimanta? Merge?
Stiu ca atunci cand iti reincarci cartusurile iti arata ca sunt goale.
Eu am avut o alta problema. Am incarcat niste cartusuri de vreo 3 ori si n`au mers deloc asa ca singura solutie a fost sa cumpar altele.
Deci incearca sa tragi ceva la imprimanta ( sper sa mearga) daca nu, cumperi altele ca alta solutie nu mai ai.

10 răspunsuri:
| Äđĺĺ a răspuns:

Cartusele care au fost reincarcate sa stii ca nu pot fii vazute din nou in pc. Desi ele sunt pline in Pc arata gol, nu te ingrijora sa stii ca cartusele tale sunt pline!

| florin223 a răspuns:

Salutare
Imprimantele Canon seria mp dupa reincarcarea cartusului mai necesita si un restart asa se numeste el dupa fiecare reincarcare pentru ca ia va recunoaste cartusele ca fing goale mereu
Daca vrei sa resetezi urmareste un pic :http://www.youtube.com/watch?v=aveQ9hgqHMg

| DYsSsA a răspuns:

Am si eu imprimanta Canon. Am inteles ca nu trebuie incarcate cartusele, trebuie cumparate cartuse noi. Eu asa fac. Nu stiu sigur daca de la asta e dar este o posibilitate. Incearca sa cumperi unele noi, iar daca nu merge ar trebui sa te adresezi celor de unde ati luat imprimanta. Sper ca te-am ajutat. happy

| MisterさCry a răspuns:

Buna si eu am aceeasi problema...cartusurile sunt sigur incarcate dar nu cred ca arata bine chestia aia in pc...incearca sa tragi ceva la imprimanta si daca nu merge poate nu le-ai asezat binebig grin

| adriano_2181 a răspuns:

Salut...si eu am un EPSON dx 4450 si dupa ce reincarc cartusele tot goale mi-le citeste in pc...dar pot scrie cu ele.incearca sa cauti ceva pentru resoftarea cipului. daca au cip.

| anonimatus a răspuns:

Si eu am aceeasi imprimanta stai calma.nefiind tusul ei original pc nu o recunoaste.dar imprimanta e reancarcatawinking

| Devil3ization a răspuns:

Ai instalato?

| onix_4285 explică:

Am incercat sa trag la imprimanta si nu merge!

| geanina3 a răspuns:

Da, intr-adevar asa fac cam toate imptrimantele Canon. nu te speria. incearca sa tragi o hartie cu scris color si apoi una alb negru si vei vedea ca ai cartus. acolo se va mai umple putin acel dreptunchi pe verticala dar nu mereu si nu il vei vedea plin dar tu stai linistita fiindca ai cartus. e ceva firesc la aceasta imprimanta. :*:*:*. sper ca te-am ajutat puppy dog eyes. funda happy?

| biggeo a răspuns:

Incearca sa dai un uninstall la imprimanta apoi reinstalezi driverul si cred ca o sa iti mearga asa imi facea si mie HP photosmart c 4200 si asa am putut sa rezolv