| Deniddaf1999 a întrebat:

Am o imprimanta Canon mx495. Totul functioneaza corespunzator pana in momentul in care vreau sa o inchid. Apas pe butonul power, led ul incepe sa licare, se afisaza urmatorumul mesaj "se incheie imprimarea... Asteptati cateva momente" si ramane asa. Am lasat-o mai bine de 12 ore si nu avea de gand sa se inchida. Mentionez ca printez prin intermediul routerului wifi. Are cineva vreo idee care ar putea fi cauza?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incercă apăsare lungă pe butonul power (3-5 sec)

| Deniddaf1999 explică (pentru sierra1):

Am incercat, nu reactioneaza in niciun fel. Alte sugestii?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E defect softul Trebuie trimisa in service pentru resoftare.

| sierra1 a răspuns:

- vezi la pc, să nu fi rămas in "coada de imprimare" documente netipărite
- dacă mai e in garanție știi ce ai de făcut (apropo - nimeni nu-ți "resoftează" imprimanta) dacă nu mai e, rămâi așa cu ea, măcar să tipărească bine