| KKTGRS a întrebat:

Am o intrebare la care mai toti stiu sa raspunda.Cand vreau sa imi bag 15$ in Steam Wallet cum procedez, daca vreau sa o fac prin paypal? Adica merg la tipul ala si ce ii spun? Nu stiu daca in orasul meu au venit multi copii la el sa isi bage bani in Steam si imi e cam rusine ca nici eu nu ma pricep.Nu am mai cumparat nimic online pana acum.

Răspuns Câştigător
| DumitruMarcel a răspuns:

Banii pe paypal ii adaugi doar cu cardul. Poate te referi la paysafe. Pai trebuie sa te duci la un magazin care are paypoint sau payzone (de obicei au un sticker cu logo-ul respectiv pe geam sau alt undeva), apoi pur si simplu ii ceri un card de 50 de lei si unul de 25 ( poti primi doar carduri de 25-50-100-300 lei) echivalentul a 15$. Cardurile arata ca niste bonuri pe care e un cod. Intrii pe steam dai la account details-> add founds si dai o data pe 10$ apoi pe 5$. O sa trebuiasca sa selectezi acolo metoda de plata paysafe si bagi acolo pinul. E mai usor in practica, nu te speria.

2 răspunsuri:
| TheOneTime a răspuns:

Sunt mai multe metode de a adauga bani pe steam. Una dintre ele este PayPal si nu necesita nimic, decat un cont de paypal si bani pe acel cont desigru. O alte metoda pe care nu cred ca o vei folosi prea curand este metoda de plata cu cardul. Eu cred ca te referi la PaySafeCard. Paysafecard este o metoda de plata usoara. Ea consta in introducere unor sume de bani in automatele specifice PaySafeCard. De exemplu daca vrei sa pui 15$ pe Steam tu vei introduce o data 50 de lei apoi 25. Vei primi 2 pinuri pe acele biletele. Acelea le vei pune dupa ce alegi optiunea de plata din steam. ( In loc de aparate poate fi un "nene").

| RaduCiprian a răspuns:

Cel mai usor este sa iti cumperi un paysafe card 25-50 lei sau de care vrei.