| victoria_8973 a întrebat:

Am o intrebare: poti instala la computer bluetooth? cum? ce programa trebuie sa folosesti? mersi anticipat.

5 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cumperi adaptorul de care zic baietii, il instalezi, iar apoi pentru a-l putea folosi ai nevoie si de un soft. Eu folosesc BlueSoleil si e ok.

| Parintele a răspuns:

Cumperi un adaptor bluetooth si faci ce a zis si Gabriel. Uite cam cum arata si cat costa:
http://www.cel.ro/....../index.php

| adi a răspuns:

Da, dar iti trebuie un device pentru bluetooth, cele mai multe arata ca un stick de memorie si primesti programele si driverele cu elwinking

| Anto97 a răspuns:

Eu am asa ceva...Este o chestie care are forma unui stik de memorie pe care il bagi in USB-ul calculatorului apoi bagi cd-ul pe care ti-l da si instalezi...si ai terminat... poti transfera linistita (daca vrei sa transferi din tel mobil o sa iti apara normal pe ecranul telefonului ca si cum ai trimite unui alt telefon; diferenta este ca in dreptul numelui va aparea un computer in loc de tel mobil) se gaseste pe la toate magazinele de gsm, hipermaketuri etcwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru PC-uri exista adaptor USB-Bluetooth, pe care il montezi in calculaotor si instalezi softul de pe CD-ul care este cu adaptorul.
Sau instalezi driverele de pe internet (sunt disponibile la producatorul dispozitivului in mod gratuit).