| MiaunelMiaunescu a întrebat:

Salut, am o mare dilema, eu vreau sa cumpar o consola si nu stiu ce sa aleg dintre Xbox One si Ps 3.
Pro (la Xbox One) :
1. Are componentele foarte bune.
2. Merge Fifa 15
3. Merge Assassin's Creed Unity.
4. Merge GTA 5
Contra (la Xbox One) :
1. Consta 1400 Lei unde l-am gasit eu. (si de jocuri ramane doar 100 lei)
2. Nu merge sa joc The Last Of Us

Pro (la PS3) :
1. Merge The Last Of Us
2. Merge GTA 5
3. Merge Fifa 15
4. Costa 800 lei (si raman 700 lei de jocuri)

Contra (la PS3) :
1. Memorie mica de stocare (12GB dintre care raman 9.4GB pentru jocuri)
2. Nu merge Assassin's Creed Unity (totusi nu e o mare pierdere)
3. Componentele nu foare bune dar sunt ok.

Ce sa aleg? Eu as inclina spre PS3

Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

Aici deja totul depinde de tine, din pacate la console nu poti impaca mofturile cand vine vorba de jocuri, din pacate existand jocurile exclusive doar pentru o firma.In plus Xbox one nici macar nu s-a ridicat un pic vs PS4 cum a fost batalia dintre xbox360 si ps3, unde 360 am cam luat nota mai mare pentru ca erau ma stabile majoritatea jocurilor, dar daca e sa te ajut sa alegi, da si eu as merge tot pe PS3.