| ursache a întrebat:

Am o mare problema legata de laptop.Cand il deschid,primesc eroarea :"reboot and select proper boot device".Am cautat pe net cum sa rezolv, am gasit dar nu reusesc.Mi s-a spus sa pun din BIOS pe primul slot hard-ul, dar imi apare doar DVD-ul si atat.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| blackwolf906 a răspuns:

Am avut si eu problema asta singura metoda prin care o poti rezolva e schimbarea hard disk-ul

| LinxCont a răspuns:

E posibil ca hard diskul sa nu faca bine contact sau sa aiba o defectiune, de aceea nu apare in bios. Daca accesul la hard disk se face usor, e bine sa se impinga in mufa sa faca un contact mai bun. Se poate scoate si pune inapoi. Inainte de a scoate hard disk-ul e bine sa se scoata si bateria daca e detasabila. Daca e defect trebuie schimbat. Daca e greu de desfacut, sau are alta problema, atunci trebuie dus intr-un service.
http://www.youtube.com/watch?v=1Jy2_4a-s6Q