| DGrGM a întrebat:

Am o problema.
Am incercat sa instalez windows-ul de pe USB si imi tot aparea mesajul,,Reboot and select proper boot device...,,
Iar incercand sa rezolv problema, un prieten mi-a activat optiunea ultra fast boot din BIOS iar acum nu mai pot deschide nici BIOS-ul
Cum as putea sa-l mai deschid avand in vedere ca nici windows-ul nu e instalat
Placa de baza:Gigabyte B450M DS3H

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca mai intai sa tii apasat pe F2/DEL, inainte sa pornesti pc-ul, sa vezi daca iti intra, poate ai sanse.

| flixbuster a răspuns:

BIOS/UEFI reset - cauta info despre jumper-ul de CMOS reset in manualul placii de baza. Varianta clasica e cu scosul bateriei dar e mai elegant cu CMOS reset prin jumper.

| BobocelMihai a răspuns:

Scoate toate cablurile din pc 30 de min. si scoate si bateria din placa de baza. tine asa 30 de min pana se sterg setarile. dupa aceea poti intra in bios. esti sigur ca stick-ul este bootabil? eu il fac cu rufus