| DjDOCALyN a întrebat:

am o mica intrebare: Uitati am un laptop si o antena wifi adica am internet prin wifi! si as vrea adica nu stiu concret daca se poate dar as vrea sa am internet si pe tel! eu am vazut un tutortial in care daca aveai modem conectai primul pc cu cablu si faceai setarile si avea internet pe al 2-lea pc prin wireless bine stiu ca m-am exprimat ca un nestiutor dar imi era lene sa scriu detaliile deci cu wifi pot sa fac daca nu am modem? daca pot ma ajutati? Scuze am uitat sa precizez ca am xperia x8 CU WIFI SI cu BLuethoot! acum eu nu stiu daca se poate face prin wifi sau bluethoot! deci daca puteti sa ma ajutati?

6 răspunsuri:
| stefichim a răspuns:

Salut. internetul iti functioneaza prin wifi. cu wifi te conectezi la reteaua wireless pe care o ai. cu bluetooth poti transfera fisiere. deci in concluzie trebuie sa te conectezi prin wifi. succesbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://mhotspot.com/index.html
Trebuie sa iti transformi laptopul in router virtual. asat e o solutie. Mai sunt pe piata si alte freeware, daca nu merge cauta si altele.
Hints: search google for "transform pc into wifi router"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi, tu ai laptopul conectat la net prin cablu, sau wifi? Ca daca ai prin wifi, e suficient sa dai "search wifi networks" pe mobil, si cand iti gaseste reteaua, sa o inregistrezi cu username-ul si parola ce a venit cu routerul de net. Daca nu ai router, fa cum ti-am explicat mai sus. Creaza unul virtual.
PS. Don't call me on privat, I'm just playing ProBonus here, and the time is up!

| DjDOCALyN explică (pentru stefichim):

Cu telefonul nu am semnal deloc!

| DjDOCALyN explică (pentru anonim_4396):

Cu telefonul nu am semnal deloc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DjDOCALyN):

Vezi in setarile telefonului, "activeaza wifi", e pe undeva pe acolo (nu stiu unde, depinde de marca telefonului). Activeaza wifi detector (tracking), si o sa ai semnal.