| DjDOCALyN a întrebat:

am o mica intrebare: Uitati am un laptop si o antena wifi adica am internet prin wifi! si as vrea adica nu stiu concret daca se poate dar as vrea sa am internet si pe tel! eu am vazut un tutortial in care daca aveai modem conectai primul pc cu cablu si faceai setarile si avea internet pe al 2-lea pc prin wireless bine stiu ca m-am exprimat ca un nestiutor dar imi era lene sa scriu detaliile deci cu wifi pot sa fac daca nu am modem? daca pot ma ajutati? Scuze am uitat sa precizez ca am xperia x8 CU WIFI SI cu BLuethoot! acum eu nu stiu daca se poate face prin wifi sau bluethoot! deci daca puteti sa ma ajutati! Funda

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai net prin cablu si antena wi-fi poti folosi antena laptopului pe post de router wi-fi pentru a te conecta.Ai nevoie doar de windows 7 si de aplicatia asta http://virtualrouter.codeplex.com/. Iti merge DOAR pe windows 7, pe xp sau vista nu merge.

| DjDOCALyN explică (pentru Intruder19):

Am xp cu intervata de 7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am zis, nu se poate cu netu' de la vecinu', daca vrei sa pui putin mana in buzunar poti sa-ti faci abonament la RDS de net, tel si tv, plus iti iei si stick de ala de net si ai rezolvat problema, sau iti iei numai abonament de net si iei un router wireless pe care sa-l ai la tine in casa.