| Catalin_Robert_1990 a întrebat:

Salut happy am o nelamurire.happy la placa mea video apare asa
amd radeon hd 6400m series sau Intel HD graphics 3000. ce insemna ca am 2? care e mai buna pentru jocuri... funda

4 răspunsuri:
| Trivium a răspuns:

Amd radeon hd6400m e mai buna!

| Catalin_Robert_1990 explică:

Bun..pana aici am inteles.De fapt este un laptop si nu am dat nici un ban un plus.ar trebui sa dezactivez Intel hd? sau cum ar trebui sa procedez?happy va multumesc

| BackBone a răspuns:

Cred ca una e integrata si cealalta e dedicata. Daca e Intel pesemne ca e dedicata, si ca o regula generala, din mai multe motive, placile dedicate sunt mai bune decat placile integrate. Btw, sa stii ca atunci cand ai cumparat procesorul/sistemul tu ai dat bani in plus pe placa aia integrata big grin data viitoare fii mai atent happy

| iaodua99 a răspuns:

Nu..inseamna ca ai 1, iar pentru jocuri eu zic ca e mai bun radeon big grin