| AlinDma a întrebat:

Salut, am un Leptop Hp Compaq nc6000 si am o problma la el de cand am reinstalat windows-ul nu mai imi citeste cablu de la internet... Am dat sa vad ce nu e instalat si imi apare PCI Modem. Cred ca e de la driverul de la placa de baza... Puteti sa imi dati si mie un driver pentru placa de retea la acest model Hp Compaq nc6000. Multumes!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai are cititor de cabluri? De ce sa ti le dam noi, tu nu le iei! Ia uite-le: http://i.imgur.com/HynbFjh.jpg

Pune osul la treaba!

| Jipa95 a răspuns:

Poti descarca driverii de aici : http://h20564.www2.hp.com/....../readIndex
Dar ai grija ca sunt doar pentru windows xp prof si home.

| AlinDma explică (pentru Jipa95):

Am descarcat. arata ca am tot instalat dar tot nu merge... nu imi vede cablu de internet

| express11 a răspuns (pentru AlinDma):

S-ar putea din cauza xp-ului, nemaiavand suport Microsoft.din cate am inteles din 1015 se va duce de tot xp-ul...bafta!

| Admunssen a răspuns:

Din pacate, sunt drivere doar pentru XP.
Driverul de la placa de retea te necajeste si nu cel de la modem Laptop-ul tau are WiFi de la HP si LAN de la Gigabyte. Separat pentru fiecare in parte s-ar gasi drivere pentru 7 sau 8. Dar la 1GB RAM, cred ca trebuie sa ramai pe Windows XP. Drivere gasesti in linkul din postarea anterioara.

| AlinDma explică (pentru Admunssen):

Culmea inainte mergea cu acelasi windows si aceleasi drivere. sad