| tigrul2 a întrebat:

Am o placa de baza msi b250m bazooka procesor i3 7100 si am o problema cred. In speccy imi arata tempertura placii de baza 32 grade dar cand ating cu degetul chipsetul negru de pe placa de baza frige, e normal?

4 răspunsuri:
| BeaTMaN696 a răspuns:

32 de grade. Logic ca frige. Nu e nici o problema. Las-o sa isi faca treaba.

| flixbuster a răspuns (pentru BeaTMaN696):

32 de grade logic frige? Stii ce temperatura are corpul uman in mod normal?

| flixbuster a răspuns:

32 grade este o temperatura ok, ea se ia de catre senzorul de temperatura al placii de baza (daca programul citeste corect ce raporteaza senzorul si senzorul nu este defect). Este important unde este amplasat senzorul (cel mai probabil nu pe chipset). Daca tu simti la mana ca frige atunci sigur chipset-ul are mai mult de 36.5 - 37.0 grade (temperatura normala a corpului uman).

| BeaTMaN696 a răspuns (pentru flixbuster):

Esti constient ca pe interior ai 37 de grade nu pe dinafara nu?