| znxteam a întrebat:

Salut, am o placa video ATI Radeon 9200, nu mi se activeaza OpenGL pentru photoshop, adica, in photoshop imi cere opengl, dar in altfel de jocuri, etc, imi zice ca-l am instalat, decat in photoshop, unde am mare nevoie..nu-mi merge.
Am instalat orice driver, la fel imi zice.
Aceeasi problema si cu 3D, si acela imi spune ca nu-l am.

Multumesc.

4 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

happy aceeasi placa o am si eu, si la fel imi face.
ia-ti everest ultimate de pe net.
deschizi programul si te uiti la placa video ce driver are nevoie. il downloadezi si ai rezolvat problema

| znxteam explică (pentru eandopuncttk):

Driveru' il stiu clar, deodata ce ti-am zis modelul placii, l-am descarcat direct de la ei de pe site, n-are cum sa fie driverele instalate aiurea.

| eandopuncttk a răspuns (pentru znxteam):

Nu prea ai inteles ce ti-am zis.
placa asta video e cea mai nasoala din cate am intalnit.
cauta driver ca nu pe toate iti merge opengl-ul...

| RadikalGamer a răspuns:

Poti incerca alta versiune de Photoshop. Dar daca iti face probleme si in alte aplicatii, inseamna ca sunt driverele instalate aiurea. Incerca sa instalezi driverele cu Game Booster.