| MaestrulEstrulEstrul a întrebat:

Salut, am o placa video ATI Radeon HD 5400 Series si nu stiu sigur daca este compatibila pentru Windows XP 64 Bits, eu am incercat pe Windows XP 32 Bits si nu putea functiona [ea era conectata dar pur si simplu nu o citea, am incercat cu driver (crezand ca d-asta e) dar nici asa] deci am pus Windows 7, vreau Windows XP 64 Bits pentru. ca merg mai multe jocuri mai bine pe el, deci intrebarea mea sta in felul urmator : Pot folosi placa aceasta video pentru Windows XP 64 Bits?

Răspuns Câştigător
| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

Este compatibila si cu win xp si cu win 7 atat pe 32 biti cat si pe 64, pe win xp de aia merg mai bine jocuriile ca necesita mai putini rami, dar merg mai bine jocuriile pe win 7 si cat despre driver win 7 ar trebui sa ti-o recunoasca exact dar incearca sa downloadezi modelul exact pentru placa ta video ar trebui sa ajutehappy

1 răspuns:
| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

Dar tine cont ca win xp o fost abandonat de Microsofthappy