| GoodLuck15 a întrebat:

Salut am o placa video GTX 770 Zotac
In jocuri nu depasesc 60 de grade la placa video. Oare nu arata bine temperatura? Sau placa nu lucreaza la maxim? NU de alta dar altii au temperaturi mult mai mari si imi e sa nu fie din cauza ca placa nu lucreaza la maxim

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

In loc sa fii fericit ca ai temperaturi destul de mici. Atat timp cand nu ai lag in jocuri, artefacte, black screen etc. nu ai de ce sa te sperii ca placa functioneaza normal.

2 răspunsuri:
| lightdimmer a răspuns:

Exact, nu te ingrijora ca functioneaza normal

| Adrian926a a răspuns:

60-70 grade e normal sa ai cand folosesti gpu la maxim, placile video care trec de 70 grade au o problema, temperatura maxima suportata de placile video este de 95 si chiar mai mult.
placa mea video cand o folosesc la maxim a avut o data 67 grade, de obicei dupa vreo 4-5 ore de solicitare maxima ajunge la 65-66 grade.