| Mr14Anonim a întrebat:

Salut, am o placa video Sapphire Radeon HD 7850 cu i5 si joc League of Legends. Dar imi funcioneaza numai la 60fps constant. pot face sa ruleze la mai mult? Daca da, cum?

P.S Am incercat din joc. Dar puteti spune si configurarea setarilor din joc.

Răspuns Câştigător
| Gabi05 a răspuns:

Esti cumva gamer inrait sa iti dai seamna de la 60-100fps?

La 60 fps se misca foarte bine.
Un utilizator nu are cum sa realizeze ca de la 60fps in sus mai exista speed in joc.
Limita care o poate percepe un uilizator e de 60fps.

Numai gameri adevarati se "supara" daca au mai putin de 100fps.

Nu ai ce sa faci decat sa iti iei un monitor cu refresh rate 120hz, sau sa faci set up de doua monitoare de 60hz si joci pe amandoua.

2 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Depinde de frecventa monitorului.Ai monitor de 60Hz, daca vrei mai multe fps-uri iti trebuie unul de 120Hz

| vangaelis a răspuns:

Depinde si de monitor man