| leutu2000 a întrebat:

Mi-am cumparat un pc cu placa video SAPPHIRE AMD RADEON HD 7850, 1024 MB,GDDR5, 256BIT,HDMI,PCI-E,DVI-D...Cu toate acestea, cand dau la >>start-run-dxdiag imi spune ca am AMD RADEON HD 7800 SERIES IN LOC DE 7850 si spune ca am 720.0 mb in loc de 1024. Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

I-ai instalat driverul? Poate fi si asta o cauza, sa-ti vada placa veche.

PS: totusi nu trebuie sa te iei dupa ce scrie acolo, mie imi vede la placa 4Gb dar de fapt are doar 2 laughing

| leutu2000 explică (pentru introduaicinumele):

Pc este nou...nu exista o placa veche, si da! I-am instalat driverul

| introduaicinumele a răspuns (pentru leutu2000):

Poi prin placa veche ma refeream la placa video pe are o aveau inainte happy si daca i-ai instalat driverul si merge ok nu mai te stresa atata, merge, asta este important happy nu-ti afecteaza cu nimic performantele ei.

| leutu2000 explică (pentru introduaicinumele):

Totusi vreau sa stiu de ce nu coincide ce placa video am cu ce apare in programul CPU-Z sau la DxDiag.