| Merishoor a întrebat:

Sall
Am un TV Orion T20MS si un reciver de la UPC in spatele Tv-ului am 2 mufe cu galben si 1 de antena, cum pot conecta reciveru UPC la tv?

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Ai euroscart? acela cu mai multe picioruse? pe televizor.antena(cablul il bagi in receiver,trebuie sa mai ai un cablu de la receiver pe care il bagi la mufa-antena de la televizor o mufa,cealalta parte in 'in antena' de la receiver. apoi mai trebuie sa ai un cablu euroscart(cu multe picioruse)in ambele parti.o parte o bafi in tv,in mufa euroscart, cealalta in receiver, care are tot o mufa euroscart.

| express11 a răspuns:

I euroscart? acela cu mai multe picioruse? pe televizor.antena(cablul il bagi in receiver,trebuie sa mai ai un cablu de la receiver pe care il bagi la mufa-antena de la televizor o mufa,cealalta parte in 'in antena' de la receiver. apoi mai trebuie sa ai un cablu euroscart(cu multe picioruse)in ambele parti.o parte o bafi in tv,in mufa euroscart, cealalta in receiver, care are tot o mufa euroscart.