| Jojo1769 a întrebat:

Am o problema ce tine de tehnologiehappy am descarcat un film pe telefon cu ajutorul lui snaptube și am pus pe stick filmul ca să-l pot pune la tv, formatul videoclipului e mp4, dar când selectez videoclipul pentru a-l reda, îmi spune fișiere neacceptate, dar dacă conectez aparatul foto la tv printr-un cablu usb, îmi merge fără nici o problema și tot mp4 e clipul de pe aparat. Dacă descarc videoclipul pe laptop iar apoi după ce am descarcat îl pun pe stick și după bag stick ul în tv e vreo șansă de a merge? Laptopul meu e stricat și asta înseamnă că trebuie să plec la cineva pentru a-l descarca. Aveți idee ce are? Va mulțumesc!

1 răspuns:
| Algo098 a răspuns:

Daca formatul nu e acceptat de tv, nu conteaza drumul fisierului pana la stick. Probabil e vorba de un codec diferit care nu e suportat de tv, chiar daca formatul e MP4, deci trebuie convertit fisierul cu un codec potrivit pentru tv. Se poate face in calculator, in telefon sau online. Nu mai stiu ce soft ar fi mai potrivit ca nu am mai convertit de mult fisiere video.