| Georgycka a întrebat:

Am un aparat foto Samsung ES70, dar problema e ca nu mai pot sa descarc pozele din el. Atunci cand conectez aparatul la pc se deschide automat o fereastra cu 2 foldere, insa nu ma lasa sa le deschid. Ce-as putea sa fac? Fundita.

Răspuns Câştigător
| Cidul a răspuns:

Atunci cu siguranta e vorba de praf. Praful e inamicul nr 1 al pc-ului si in general al tuturor aparratelor. Incearca sa sufli bine praful din fanta cardului si unde se conecteaza cablul de date in aparat si in pc.
Ar mai fi o posibilitate, dar asta e mai "dureroasa". Ai formatat cardul inainte de a-l folosi prima data? Orice card sau stick trebuie OBLIGATORIU formatat ininte de prima folosire. Ulterior va cere formatarea fara a permite accesul la date.

3 răspunsuri:
| Cidul a răspuns:

Posibil sa ai cardul blocat si de aceea nu te lasa sa intri. Scoate cardul din aparat si vezi ca undeva in lateral are un butonas cu 2 pozitii lock si unlock. Da-l pe deblocare.

| Georgycka explică (pentru Cidul):

Era pe unlock. Nu e prima oara cand descarc poze, deodata nu a mai mers. Imi spune sa ma asigur ca numele este scris corect, apoi sa incerc din nou straight face

| Georgycka explică (pentru Cidul):

Cred ca este vorba de a doua posibilitate, pentru ca am scos cardul acela din aparat si am reusit sa descarc acele cateva poze pe care le avea in memoria lui. Imi pare rau de pozele de pe cardhee hee Iti multumesc pentru ajutor.

| Cidul a răspuns (pentru Georgycka):

Atunci cu siguranta e vorba de praf. Praful e inamicul nr 1 al pc-ului si in general al tuturor aparratelor. Incearca sa sufli bine praful din fanta cardului si unde se conecteaza cablul de date in aparat si in pc.
Ar mai fi o posibilitate, dar asta e mai "dureroasa". Ai formatat cardul inainte de a-l folosi prima data? Orice card sau stick trebuie OBLIGATORIU formatat ininte de prima folosire. Ulterior va cere formatarea fara a permite accesul la date.