| razvanelu2000 a întrebat:

Salut am o problema cu calculatorul cand dau sa il pornesc imi apare pe monitor : No cablu conected
Desi am conectat toate calblurile
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| calarasanu a răspuns:

Mai verifici o data, daca nu restezi sa vezi daca e bun cablu (e din ala care se scoate din spate de la monitor?), pui cablul/monitorul pe alt calculator si vezi daca merge. Daca nu ai altul, iei un multimetru din ala din piata cu 20 de lei, il pui pe ohmetru si verifici toti pinii (banuiesc ca e cablu VGA?) si ground-ul sa vezi daca au continuitate. Daca nu si nu, o fi bulit monitoru, cine stie cheama pe cineva care se picepe.

1 răspuns:
| MateiSebastian a răspuns:

Cablul de la monitor este întrerupt sau ai o problemă cu hardware-ul plăcii video.