| Zambrea_Cristi_2000 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Cand il deschid porneste, dar atunci cand sa se incarce acea animatie( cu punctele acelea: rosu, galben, albastru si verde) in loc de asta apare doar negru si nu se mai incarca. Am lasat sa se mai incarce, am crezut ca isi revine, dar nu s-a intamplat nimic. L-am inschis, l-am redeschis, dar tot nu merge. Aveti idee ce s-a intamplat?

2 răspunsuri:
| GabiC1337 a răspuns:

Da, trebuie re-instalat windows ul.

| Signori_Gianmario_1993 a răspuns:

Probabil s-a distrus bootloader-ul Windows-ului (presupun ca ai Windows 7, deoarece numai acela se mai incarca asa). Acel bootloader este, tradus cum ar veni, este fisierul din Windows care pur si simplu porneste sistemul de operare. Daca nu te crezi in stare sa repari singur Windows, apeleaza la un specialist; sigur te va ajuta.