| DryX a întrebat:

Am o problema cu calculatorul.
La inceput se mai bloca, dar dar, insa acum se blocheaza la 10 minute dupa ce il pornesc. Temperatura lui este mica (max 40grade). Daca vreau sa intru in yahoo se blocheaza si nu vrea sa-mi deschida anitivirusul (avast). Care este problema? Si nu se blocheaza doar cand intru in mess, ci si cand stau pe fb/ascult muzica/ma joc.

1 răspuns:
| DDCC a răspuns:

Cred ca tu ai troieni pe acolo, sau worms, ori ceva fisiere corupte. Descarca hirens cand te lasa browserul, ala repara mai tot, ruleaza-l si de 5 ori si vezi diferenta. Daca nu, apeleaza la system restore daca ti-ai creat un punct de restaurare inainte cand iti functiona bine pc-ul. Cel mai bine ar fi reinstalarea windowsului(recomandat) dar si system restore face cam acelasi lucru. Pt windows vezi http://www.totuldesprecalculatoare.ro/......as-cu-pas/ kitul (daca nu il ai ) javascript:checkDownload(%20'27937',%20'? act=software.download&id=27937&t=1354798217&c=43f1751a135ccd90d5047118f1839d725bf28f57',%20false%20). Spor.