| Pakira a întrebat:

am o problema cu calculatorul meu... ceva cu conexiunea la net. dureaza prea mult sa se loadeze pagina web si atunci nu o mai acceseaza. nu demult am wireless net si mi-a mers primele zile, dar pe urma mi-a aparut ceva error ssl sau cum... si nu mai pot folosi netu pe computer, la laptop si telefon merge, cum fac sa mearga netu si la computer? mersi

Răspuns Câştigător
| FlorynFlOo a răspuns:

Buna, si eu mai intampin cate odata aceasta problema. Eu procedez in felul urmator. Intru in Control Panel-Network and Internet - Network and sharing center. Undeva la connection trebuie sa scrie cu albastru Local Area Connection. Dai click acolo si dai jos pe disable.La net o sa iti apara un x dai pe el si astepti. Apoi verifici daca merge internetul, daca nu merge reincerci procedura asta de cateva ori.Si eu am net wireless si pe calculator nu merge mereu doar pe telefon si laptop. Mie imi functioneaza metoda. Funda plzz?

| Pakira explică (pentru FlorynFlOo):

O sa-ti dau funda, numai sa te rog ceva, am observat ca la Local Area Connection imi apare scris Firewalled, daca asta e problema ai putea sa-mi zici daca stii cum sa scap de firewalledu asta, si-ti dau si funda big grin

| FlorynFlOo a răspuns (pentru Pakira):

Pai nu stiu sigur dar cred ca trebuie sa downloadezi firewall de pe net. Crede-ma eu nu sunt expert, ti-am marturisit din experienta mea.

| FlorynFlOo a răspuns (pentru Pakira):

De firewall ai nevoie in calculator el e o barieră a pc-ului împotriva atacurilor externe gen viruși.

7 răspunsuri:
| Alexa88088 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema...

| valentin75 a răspuns (pentru Alexa88088):

Salut! Ce fel de problema? Nu functioneaza internetul. Da cateva detalii!

| Pakira explică (pentru valentin75):

Deja s-a rezolvat happy trebuia doar sa scot din priza tot si computeru si wirelessu si sa le pun la loc, acum merge netul big grin ^^