| calyn96 a întrebat:

Salut am o problema cu laptopul cand il aprind imi apare eroarea asta Operation System not found, am un Sony vaio si cand vreau sa instalez win 7 sau xp imi zice files ntfs not found mersi de ajutor

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

De XP poți uita
uite de ce:
http://www.microsoft.com/en-us/windows/enterprise/endofsupport.aspx
Ce sistem de operare ai avut pe calculator înainte de asta?
Daca ai avut Windows 8 sau 8.1 vezi cum îi treaba cu UEFI-ul în BIOS că dupa cum descrii cam a GPT criptat îmi seamănă, și normal că Windows 7-le nu recunoaște numai partiții NTFS, dar în schimb Linux-ul știe și de așa ceva..Succes

1 răspuns: