| victor238213 a întrebat:

Salut, am o problema cu pingul cand intru pe google si fac speedtest imi arata ca am 2-3 ping dar in jocuri am 50, cum pot rezolva? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

50 ping intr-un joc e EXTREM DE BINE
daca nu cumva e cs16 care e facut IMBECIL si care la 50 deja e limita de jos la care merge fluent, tot restul de jocuri, inclusiv unele mancatoare IN DRACI de ping cum e wow sau csgo merg foarte bine pana la 100ms, chiar 150ms

iar speedtest nu e deloc semnificativ la chestia asta, decat daca te apuci si aflii unde e serverul jocului si schimbi serverul in speedtest in locatia aia, altfel, app detecteaza cel mai apropiat server de tine si face test numai cu ala
ia, pune tu un server in Austrialia, Noua Zeelanda, etc. si sa vezi cum sare ping-ul de 350ms... LEJER

3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

N-ai nicio problema.

Serverele Google sunt aproape de noi, asa ca si timpul de raspuns e foarte mic.
La jocurile online, serverele lor sunt in alte tari, precum in Germania, deci timpul de raspuns e mai mare.

Daca vrei sa ai ping mic, te muti in orasul in care e server-ul jocului respectiv.

| victor238213 explică (pentru Zuzu1991):

Multumesc

| Zuzu1991 a răspuns (pentru victor238213):

Cu placere