| Cristian_George_1998 a întrebat:

Am o problema cu placa mea video Gainward Nvidia GeForce 210. Pe rezolutia 1680x1050 imi merge decat pe 59Hz. De ce? Monitorul meu suporta maxim 75Hz, nu cred ca ar fi problema de la el. Monitorul este Fujitsu Siemens L20W.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Monitorul tau stie 60 hz asa ca nu te mai umfla in pene. Si nu stiu la ce naibii vrei 75 hz(nu se mai foloseste asa ceva de la crt-uri). Sa nu mai zic ca ai o panarama de placa video, vrei sa ia si foc?

| ubox7007 a răspuns:

Sltlp are perfecta dreptate

| Cristian_George_1998 explică:

Mi-am luat o placa video
Gainward Nvidia Geforce GTX 770. S-a rezolvat problma. In primul rand, folosesc calculatorul pentru jocuri, am un procesor quad core si nu am avut destul buget pentru o placa video noua cand cea veche s-a ars. In al doilea rand esti incapabil sa cauti pe net si sa te convingi ca ecranul e unul LCD, nu CRT. Hz aia ajuta la performanta, esti idiot? Cu cat e mai mare cu atat mai bine va merge. Du-te si invata ce e aia gaming puradeu.