| MiaunelMiaunescu a întrebat:

Salut, am o problema cu procesorul meu actual, se supra incalzeste, coolerul merge corespunzator, are pasta termoconductoare pe el si tot supraincalzit ramane, coolerul nu este acoperit si pentionez ca :
1. Este un Intel Core 2 Duo E8400 de 3. 0Ghz si suporta maxim 70 de grade celsius daca nu ma insel.
2. In momentul de fata, acum cand scriu procesorul are 67 de grade, ajutor?

2 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Uita-te in task manager daca nu este vreo aplicatie deschisa care iti suprasolicita procesorul. Daca nu recomand schimbarea pastei termo cu una argintata, nu de cea alba pe baza de silicon -aracet.

| alexandru12cosmin a răspuns:

Vezi ca pricesorului ii trebuie o pasta speciala care sa faca trecerea calduri de la procesor la placa de baza si invers.ea se tremina in cativa ani si atunci procesorul se cam supraincalzeste.
probabil la tine trebuie schimbata.