| ionutcrs99 a întrebat:

Salut, am o problema cu tableta Allview ax3, deci am cumparat-o cu 2 zile in urma, ieri am instalat si un router wireless mi-a mers internetul ieri foarte bine si cand am iesit m-am dus la setari/wi-fi/numele de la wi-fi/elimiare. azi am intrat din nou in wi-fi am vrut sa il pornesc am scirs parola s-a conectat dar imi apare semnalul full dar liniutele sunt cu gri si ieri erau albastre, si cand intru pe internet se conecteaza incontinuu da nu apare pagina dorite..imi spune sa asptept, desi pe alte telefoane imi merge ce ii pot face?

3 răspunsuri:
| Mircica3d a răspuns:

Intra pe router si alegeti un canal intre 1-9 (depinde de router) nu il lasa pe auto la security pune ca parola (wpa2 + tkip&aes)..si da restart la router.

| ionutcrs99 explică (pentru Mircica3d):

Nu prea ma pricep la chestiile astea....pai si daca la cealalta tableta merge...e din cauza routerului?

| ionutcrs99 explică (pentru Mircica3d):

A router D-Link...