| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o problema cu un site nu merge site-ul cand intru pe el imi da aceasta eroare mereu:
The connection was reset

The connection to the server was reset while the page was loading.

The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few
moments.
If you are unable to load any pages, check your computer's network
connection.
If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure
that Firefox is permitted to access the Web. de la ce este dau funda happy

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Dar in Mozilla ai inteles?
In windows intra in Start ->Control Panel->windows security center ->jos de tot in pagina ai Windows Firewall si il dai pe Off.
E la fel ca in 7.

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Despre ce site este vorba? Banuiesc ca nu este ''secret''!

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/nKA3Y.jpg )

| Pantera2012 a răspuns (pentru neluL):

Stii ca nu pot sa zic site-ul ca imi apare aia ca imi pune de aia si modifica cu IP-ul laughing si ma baga la puscarie laughing si de asta e Filel

neluL
| neluL a răspuns:

DA! Am inteles dar puteai sa scrii si tu altfel. Intra in Mozilla la Unelte ->Optiuni ->Tabul Confidentialitate -> da click pe Sterge istoricul recent si apoi click pe sterge anumite cookie-uri. La cookie-uri le stergi pe toate! Apoi intra Start ->Control Panel -> system and security->firewall ->aici il inchizi. Daca ai firewall la antivirus ->inchide-l si pe acela.
Da un restart si apoi intra pe ''fi-le_list''.

| Pantera2012 a răspuns (pentru neluL):

Am Windows Xp Sp 3 si nu stiu cum sa dau imi zici te rog frumos uite iti dau funda

| Pantera2012 a răspuns (pentru neluL):

Mersi de ajutorwinking a mers

| neluL a răspuns (pentru Pantera2012):

Cu placere! bye, bye wave

| neluL a răspuns (pentru Pantera2012):

Dar in Mozilla ai inteles?
In windows intra in Start ->Control Panel->windows security center ->jos de tot in pagina ai Windows Firewall si il dai pe Off.
E la fel ca in 7.

| ateuNEGATIV a răspuns:

TPU e campion la mesaje de astea server prea incarcat