| Gabriel_Liviu_1987 a întrebat:

Salut, am o problema cu un smartwatch, l-am primit cadou, doar ca cineva a facut un test inainte cu telefonul lui, iar acum telefonul meu nu gaseste dispozitivul Smartwatch, bluetooth-ul este activat pe ambele dispozitive, dar nu se gasesc unu pe altul, stie cineva cum pot rezolva?
Telefonul este un J5 2016
Iar Smartwatch-ul un Asus zenwatch 2

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Activeaza vizibilitatea. Degeaba deschizi bluetooth daca nu apari vizibil pentru dispozitivele din jur.

| KlaudiuRad a răspuns:

Vezi daca ai vizibilitatea activa la bluetooth si daca bluetooth-ul este activat pe ceas. Daca nu inseamna ca nu e compatibil cu telefonul tau. Si eu am un smartwatch si cu Huawei P9 lite mini nu il pot conecta, dar cu un Nokia 2 merge perfect.

| Adrian_Caltun_1975 a răspuns:

In primul rând asigura-te ca ai bluetooth-ul activat pe ambele dispozitive, activate pe vizibil apoi mai mult ca probabil vei găsi ceasul pe telefon, daca nu stii cum sa procedezi te sfatuiesc sa cauti un tutorial ceva. pe Yt

| Gabriel_Liviu_1987 explică (pentru Adrian_Caltun_1975):

Am facut asta, la toti se conecteaza normal, eu am setat bluetooth-ul pe ambele pe ON, deci... nu stiu de la ce ar fi problema...