| AlexandruSerban a întrebat:

Am o problema cu windowsul.Cand aprind calculatorul stau aproximativ o jumatate de ora si apoi se stinge. Ce credeti ca are? Daca stiti va rog raspuns.

Răspuns Câştigător
| George130 a răspuns:

Iti trebuie sa oui alta pasta la procesor, pentru ca pasta pe care o ai acum nu mai este buna si se incalzeste procesorul, si din aceasta cauza se opreste PC-ul pentru a nu-ti arde procesorul.

Dar nu-ti face grji e usor de pus pasta, o poti pune chiar tu daca vrei nu costa mai mult de 20 lei.

Am avut si eu problema asta, ba chiar si dirigintele meu la scoala si tot eu am razolvat problema.

Bafta sper ca ti-am fost de ajutor.
_______________________________
http://colta-zone.forumer.ro/

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cred că are viruși informatici.

| MMihai a răspuns:

Sistemele de operare din grupa Windows, sunt cele mai folosite sisteme de operare și de aceia toate sau aproape toate mizeriile informatice se adresează acestor sisteme de operare.
Vrei să nu ai parte de mizerii informatice, nu navighezi pe net din Windows.
Pentru a nu pierde softuri specializate numai pentru Windows foarte mulți navighează pe net dintr-un linux oarecare și pe al doilea hard au instalat un Windows pe care îl utilizează când au decuplat pc-ul de la net sau dacă au un singur hard pe acela au și un linux și un Windows, deci 2 sisteme de operare pe același hard.
Eu acum am 2 harduri și pe unul am Ubuntu Linux 11.10 instalat în limba română, iar pe al doilea am Ubuntu Linux 11.04 pe care din neatenție și grabă, l-am instalat în engleză, dar l-am făcut până la urmă, să scrie și el, tot în română.
Deci nu am pe nici un hard sistemul de operare Windows și supraviețuiesc.
Din partea mea, tu să faci, ce crezi că este mai bine pentru tine.
Dar te anunț că linux-urile merg suficient de bine și pe calculatoare mai puțin noi, cu care sunt probleme la utilizarea unui sistem de operare din grupa Windows

| Coconutz a răspuns:

Stai sa imi consult globul de cristal.