| RaptorFabian a întrebat:

Am o problema la PC, de o bucata de timp când pun ceva la download se pune pe pauza la un anumit timp. De exemplu când pun gta 5 de pe steam se pune pe pauza descărcarea eu ii dau inapoi " RESUME" și se tot repeta pana ajunge la final și când da sa se instaleze îmi zice eroare la scrierea discului (și e valabil și la CS:GO, ETC, ETC). Asta se întâmplă și la Microsoft Store, când îmi pun Forza Horizon 4 se întâmplă exact la fel. Am dat reset la pc... Am reinstalat Windows-ul și degeaba. Iar asta se întâmpla doar dacă vreau sa descarc în HDD! Pe SSD merge sa descarc orice (acolo am și Windows-ul instalat). Însă dacă de exemplu pun ceva de pe google pe HDD merge, AMD SOFTWARE (driverele placa video) au mers instalate în HDD și dacă intru în task manager și ma uit la HDD îmi arata ca scrie și ca e utizat. I-am dat "Format" și am încercat mai multe chestii și merge la fel sau mai bine zis nu merge. Si am incercat sa îl scot din unitate dar nu pot, e prins acolo încât nu-l pot scoate și nici cablurile nu le pot scoate din el. Și nu în ultimul rand dacă vreau de exemplu sa filmez ceva cu obs merge sa salvez în Hard Disk. Dacă stie cineva va rog sa îmi ziceți. Am mai avut problema problema asta și când porneam pc ul îmi scria pe ecran "for skip changening disk press any key in 5 seconds", acum nu îmi mai apare. Placa de baza e de la gibabyte.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Da un scam cu crystal disk sau sentinel sa vezi daca nu ai sectoare corupte.