| DaRyUsSyK a întrebat:

am o problema la windows 10, cand vreau sa instalez un program, de ex: Directx imi scrie"D311 requires administrator privileges to operate" am incercat mai multe metode,in cmd am scris net user Administrator /active:yes si nimic, ce as putea face?

1 răspuns:
| IoNuTz96 a răspuns:

Dupa ce ai scris /active:yes trebuie sa te deloghezi de pe contul/profilul initial, asa ca mergi la butonul de start, dai clic, iar dupa ce ti se deschide bara de instrumente in sus, chiar sus de tot pe iconita aia trebuie sa dai click dreapta si "sign out". Te vei deloga de pe profulul/contul initial de w10 si apoi trebuie sa intri pe profilul de administrator pe care l-ai activat si abia dupa ce te loghezi pe admin vei putea sa instalezi programul.