| consmarie a întrebat:

.. Sa imi iau tableta Allview alldro speed?

4 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Alldro este o tableta foarte buna pentru pretul ei dar placa ei video, este buna dar consuma prea mult curent pentru sarcini simple. Te va tine sub 4 ore bateria. Rivalul ei direct este Evolio Evotab 2. Il am de vreo 2 luni si este rezonabil. Ma tine 6-8 ore bateria si in rest are probleme de procesare, se incarca mai greu meniul cateodata si altele. Dar este normal. Evotab 2 si Alldro care le vezi pe YouTube la reviews sunt de obicei optimizate pentru presa, se misca mult mai bine.
Intr-un final, Evotab e pretty good dar daca ai putea, un Evolio Neura ar fi mult mai bun dar mult mai scump.
In jurul pretului de 600 lei, Evotab 2 ar fi cam cel mai bun. Doar ca, a mea cel putin, are 512 Mb de memorie interna, nu 8 GB cum declara.

| paulpaul25 a răspuns:

Nu! Poate ca sunt tenante din punct de vedere al pretului dar asta e singurul aspect "bun".Din punct de vedere tehnic, lasa de dorit, nu am sa stau sa iti insir toate punctele rele, dar iti spun unul de care se leaga toate, si anume sistemul de operare, android 2.3 in general.Nu spun ca nu este bun, dar este prea putin.Este bun pentru un telefon dar o tableta cere ceva mai mult.Eu zic sa optezi pentru un iPad,chiar daca diferenta de pret este mare,nu o sa iti para rau de alegere, sau daca nu vrei neaparat o tableta, poti opta pentru un mini notebook, sau de ce nu pentru un telefon precum Samsung Galaxy Note! Acest telefon face cam tot ce face si o tabletamai ales un Allview, dar in plus ai multitudinea de jocuri si plus ca poti si sa efectuezi apeluri de pe el.Ramane la latitudinea ta! Dar nu recomand Allview, doar in cazul in care o vei folosi doar pentru gestionat email-uri, messenger, facebook si youtube! Atunci da! Merita!

| consmarie explică (pentru paulpaul25):

Nu sunt milionara si nu o sa dau atatia bani pe o tableta. din cate am citit si vazut aceasta tableta nu este deloc rea. nu vreau sa fac chesti sofisticate cu ea vreau doar sa ma joc si sa stau pe net poate si sa vand un film

| consmarie explică:

Nu are android 2.3 ci 4.0