| boss97 a întrebat:

Salut.Am o statie de muzica, cu tp.tv,radio,cd... Am o problema cu cd-ul,cand il introduc in unitate,nu mi-l citeste,nici nu porneste, stie cineva ce ar putea avea?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica pozitia etichetei cand introduci in unitate:
- Daca la scoatere este intoarsa in alta pozitie, atunci mai mult ca sigur e murdara lentila laserului.
- Daca ramane in acelasi pozitie, nemiscat, atunci e problema cu partea de comanda electronica.
In ambele cazuri ar trebui sa apelezi la un elextronist, cunoscator a sistemelor CD-audio.