| anonim_4396 a întrebat:

Am pe PC windows 7 si cand vreau sa instalez CS 1.6 imi zice "The version of this file in not compatible with this version of windows 7 you're running.Check your computer system's information to se whether you need an x86(32-bit) or x64(64-bit) version of this program, and then contact the software publisher" Va rog ajutati-ma Dau

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Instalezi un system de oprare pe 32 biti, pe scurt:instalezi alt windows si modifici in bios la system mode 32 biti(asta daca e setat pe 64)

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Cred ca ai windows-ul pe 64 biti sau instalerul de la cs a fost facut pentru systeme pe 64 biti.Dezinstaleza cs si cand il reinstalezi dai clik drepta pe instaler, properties, compatibilty si bifezi run this program si selectezi windows xp(sp2)aply si ok.Alta posibiliate ar fi sa dai clik dreapta pe instaler si sa alegi troubleshoot compatibility si sa astepti pana iti gaseste o solutie pentru a rula cs-ul! Baftahappy

| Bogdan2309 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Eu macar nici nu pot sa il instalez.Cand dai pe instaler imi spune aia!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Bogdan2309):

Ti-am explicat mai sus ce ai de facut, sigura posibilitate sa nu-ti mearga ar fi sa ai systemul de operare pe 64 biti! Dai clik dreapta pe pe computer /properties si vezi la system type daca e pe 32biti(x86) sau pe 64.

| Bogdan2309 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Este pe 64 bit.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Bogdan2309):

De ce intalezi un system de opere de care n-ai habar?! Sunt foarte putine programe care sunt compatibile cu versiunile pe 64 biti! Iti trebuie un instaler compatibil cu versiunea pe 64 biti! Eu iti recomand sa treci pe versiunea 32 biti(x86)pe 64 ai numai dezavantaje, cum spuneam mai sus, foarte putine softuri sunt compatibile cu systemele de operare pe 64 biti!

| Bogdan2309 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Si cum trec pe 32 bit?:S

| Bogdan2309 a răspuns (pentru Bogdan2309):

Trebuie sa am un program pentru 32 bit nu?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Bogdan2309):

Instalezi un system de oprare pe 32 biti, pe scurt:instalezi alt windows si modifici in bios la system mode 32 biti(asta daca e setat pe 64)

| eandopuncttk a răspuns:

Cred ca ai pc-ul si de asemenea si windows-ul pe 64 de biti. si nu stiu daca este cs pentru 64 tongue

| eandopuncttk a răspuns:

Ia si pune-ti un windows pe 32 de biti.

| Cypy_Ciprian_1990 a răspuns:

Salut! Eu am instalat jocul Metro 2033 si imi da acceas Erroare si eu am Windowsu pe 32 Bit, Ma poate ajuta cineva?