| Stefy0220 a întrebat:

[ ] Salut,am placa video integrata si vreau sa imi pun mai degraba una dedicata, mai exact GTX 750 TI 2gb GDDR5, dar nu stiu daca imi suporta placa video, am ramii ddr3 si nu stiu daca am slot...placa de baza este tonguelaca Dell Inc https://imgur.com/gallery/GUizTYG

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Exista slot pentru placa video (negru, langa alte trei porturi negre mai mici).
1 x PCI Express x16 (2.0)
GTX 750 TI 2gb GDDR5 nu necesita alimentare separata, dar conteaza si ce sursa ai (placa video e si ea consumatoare de energie).