| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Am primit ban cred pe un server de discord, cred ca nu ma mai lasa sa intru din nou. Cum as putea sa intru ca am incercat cu alt cont si tot nu merge?

12 răspunsuri:
| DoctorWh0 a răspuns:

Din cate stiu eu discord face ip ban.
Adica iti marcheaza ip-ul ca fiind bannat (nu stiu daca exista asa cuvant xDD) nu contul.
Asta este ca sa nu poata trolli 50 de conturi si sa intre pe acelasi server dupa ce si-au luat ban cu unul.
Exista VPN. Figure it out yourself though.

| JicaContra a răspuns (pentru DoctorWh0):

Asta e o TAMPENIE amarata sa iti baneze IP-ul
si nu stiu cinestiece discord DAR TOT O TAMPENIE AMARATA RAMANE

PENTRU CA... POT FI DATI IN JUDECATA, din cauza faptului, ca de exemplu la digi, de cate ori ma connectez la net, primesc alt IP, ori daca cineva e banat dupa IP-ul pe care eu... NEVINOVAT intru, atunci pot da discord in judecata si sa ii ard de nu se vad, pentru ca am ban fara sa fi facut ABSOLUT NIMIC GRESIT!

stiu ca am vazut TAMPENIA ASTA, la steam... parca

ce pot bana in schimb e hardware ID-ul calculatorului/device-ului, id-ul clientului de discord, un cookie in browser daca intrii de pe browser, etc.

| Catrice a răspuns (pentru JicaContra):

Stai ma ca dacă te banează unu' îți banează contul, nu IP-ul.

Asa, tu ala de întreabă, ești sigur ca serverul mai exista?

| JicaContra a răspuns (pentru DoctorWh0):

NU contest DELOC ce ai scris tu
doar constat SI DOVEDESC ca e o TAMPENIE IMBECILA

| JicaContra a răspuns (pentru Catrice):

Mateeo mi-a raspuns cu un link, uita-te si tu pe el, cel care spune
"All bans are IP based already."
este marcat cu "Official comment"

| DoctorWh0 a răspuns (pentru JicaContra):

Eu inteleg ca sistemul este buggy, dar nu cred ca este ceva mai bun.
Cookie-urile pot fi sterse, hardware ID-ul poate fi schimbat.
Este adevarat ca marea majoritate nu stiu de cookie-uri si de hardware ID, dar daca cineva vrea sa faca damage, poate.
Cu siguranta vei primi ajutor daca cumva iti pica tie un ip care a mai fost folosit de cineva si si-a luat ban pe Steam sau pe alta platforma.
Nu ai ce sa faci. Optiuni mai bune si la fel de eficiente nu exista.

| Catrice a răspuns (pentru JicaContra):

Am primit ban de la o copilă pe care o lăsase unu pe u server vreo luna și am intrat 5 minute mai târziu cu alt cont laughing

| SasaSasa2000 a răspuns:

Descarcă Tunel Bear, este un VPN gratuit in Romania, încerca să te conectezi cu asta pornit, poate merge.

| ACTH a răspuns:

Reseteaza-ti IP-ul (cauta pe net daca nu stii cum) - de obicei se scoate routerul din priza si se baga la loc, sau foloseste VPN.
Inainte de a-ti reseta IP, asigura-te ca esti deconectat de pe contul de Discord. Dupa ce ai resetat IP, fa-ti un cont nou si va merge garantat. In caz contrar, ai facut ceva gresit.

| Gafiţa_Ioana_1992 a răspuns:

Este posibil sa fie ceva de la ei!

| Dani778 a răspuns:

Ei bine cand esti banat nu ai cum sa intri inapoi, dar daca a fost accidental poti sa i spui prietenului ca ai fost banat accidental. Dar daca esti banat cu un motiv anume si nu iti da unban atunci nu ai cum. As zice sa nu folosesti VPN pentru ca moderatorul iti poate da ban permanent la fiecare cont pe care il faci. Si pana la urma nu mai intri ca daca esti banat, esti banat. Faci o jmecherie si ei te v or bana permanent