| DanyGo a întrebat:

Salut, am setat la gpu-ul integrat din laptop 128mb iar acum cand il deschid am ecranul negru, nici nu se aprinde
laptopul e un Asus k56cm
setarea a fost realizata in bios
am incercat sa scot bateria bios fara rezultat
am resetat ramii tot fara rezultat

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Nu ar trebui sa afecteze buna functionare/pornire a laptop-ului faptul ca ai setat RAM video de 128MB.

Problema ta se manifesta la pornirea intiala sau in Windows?
Ai incercat sa cresti luminozitatea?
Ai avut laptop-ul cuplat la un display extern? Vezi asta: http://community.amd.com/thread/183151
Ai incercat sa apesti repetat WIN + P (poate scoate cumva by default pe display extern desi daca nu il detecteaza, nu ar trebui - eventual daca poti sa il cuplezi la un display extern sa vezi daca asa afiseaza ceva)?

Ce inseamna ca ai "resetat ramii" ca pe asta n-am auzit-o inca?

| DanyGo explică (pentru flixbuster):

La pornirea initiala
am incercat sa cresc luminozitatea
nu am avut conectat la display extern
nu am incercat win+p
am resetat ramii adica I am scos si bagat iar

| DanyGo explică (pentru DanyGo):

Acum am incercat si win+p

si nimic

| flixbuster a răspuns (pentru DanyGo):

WIN+P merge in Windows, daca nu ajunge in Windows apesi degeaba.

Cand pornesti se aude un HDD, ventilator, orice sa iti dea senzatia ca merge si porneste doar ca nu se vede pe ecran? Poti sa il cuplezi la un display extern (monitor VGA, TV HDMI sau VGA, orice)?