| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare. am instalat azi windowsul dar cand am facut partitiile am facut C de 100GB unde am instalat, dar am uitat sa fac D. Stie cineva cum as putea sa fac partitia fara sa reinstalez windowsul? funda.

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Nu trebuie reinstalat windows-ul. In spatiul ramas pe hard disk se pot crea partitii fie cu Disk Management-ul din Windows,
https://www.youtube.com/watch?v=IjfWLmAFJ9w
fie cu un program de disk management cum e cel indicat de floryn1993

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce destepti is aia care zic de reinstare de windows. Nu trebuie asa ceva. Ai doua variante. Fie din computer management modifici, fie daca vrei ceva mai "profesional" foloseste easeus partition master

| K0sti a răspuns:

Cu asta: http://www.epasystems.ro/partition-wizard-home-edition/
Sau Disk Management!

| Jipa95 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul, uitucule!

| halogen001 a răspuns:

Se poate face chiar din windows cu Disk Management

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Nu trebuie reinstalat windows-ul. In spatiul ramas pe hard disk se pot crea partitii fie cu Disk Management-ul din Windows,
https://www.youtube.com/watch?v=IjfWLmAFJ9w
fie cu un program de disk management cum e cel indicat de floryn1993

| peperonies a răspuns:

Ce windows?

| RaduTN a răspuns:

Click dreapta pe My Computer->Manage->Disk management si crezi o noua partitie.

| Darius2019 a răspuns:

Nu se poate, iti faci foldere diferite pentru toate de ex jocuri sau ce vroiai sa apui in D