| Sebi200a a întrebat:

Salut,am și eu o întrebare,am un calculator și vreau să-l conectez la o plasma cu vga, problema e ca calculatorul are o ieșire vga și una dvi cu tot cu adaptor pentru vga care are ieșire din placa video, pe care sa îl aleg pentru a-l conecta la plasma?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

VGA simplu, de ce sa folosesti adaptor daca ai mufa VGA?

| Sebi200a explică (pentru Intruder19):

Am adaptorul in placa traficanți nu stiu care sa le folosesc

| Alexandrionelu a răspuns:

Prin ambele variante obții exact același rezultat. Prin adaptorul dvi-vga scoți un semnal VGA identic cu cel din mufă VGA.

| Jhonny22 a răspuns:

Mergi cu cea vga, fara adaptor