| diannna_7801 a întrebat:

azi am fost la un magazin de calculatoare pentru a imi mai pune niste rami.De cand am venit nu imi mai merg multe programe:mesul internetul jocurile mai nimic si la antivirus imi apare iconita aceea rosie in loc dee verde(antivirusul este NOD32 v4)spuneti-mi va rog si mie cum fac antivirusul sa fie din nou verde si sa mearga calculatorul la fel ca inainte... dau funditahappy

2 răspunsuri:
| Alex_9605 a răspuns:

Cati rami aveai inainte? Poate noua placuta nu e compatibila cu configuratia ta de la calculator. Exista mai multe tipuri de rami DDR1, 2, 3, 4, de asemenea ei pot fi de 800mhz, 533mhz.In cel mai rau caz dupa ce ai pus noii rami ar trebui sa iti mearga macar cum iti mergea inainte nicidecum mai prost.

| spidy a răspuns:

Sfatul meu reinstaleaza windowsul.asa am facut eu am schimbat memoria de 512mb in 1gb si am bagat windowsul.si a mers