| fredi a întrebat:

Va rog imi spuneti si mie cum as putea sa-mi curat calculatorul de virusi eu am antivirusul esed nod32.

Răspuns Câştigător
| AlabalaAnonim a răspuns:

Pai primul rand ai putea sa reinstalezi windowsu.
In al doilea rand, daca mai ai CD-ul de instalare a net-ului (il primesti de la firma de la care l-ai luat, si daca cumva ii ROmtelecom) uita-te pe el ca ar trebui sa ai 2 antivirusi originali cu o perioada limitata de 90 zile (parca?) si te scapa aia de toti virusi.

11 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Cel mai bine ai reinstala windowsul si apoi ai instala un antivirus...asa scapi mai repede

| AlexX a răspuns:

Eu folosesc Comodo e free si foarte bun (da`i un scan la tot pc-ul)!

| Gabriel892 a răspuns:

Incearca scan cu malware bytes sau super antispyware in safe mode

| realistul01 a răspuns:

Daca ai deja Nod32 Smart Security 4 ii faci Update si apoi scanezi tot PC-ul, trebuie sa ajute. Sigur ca o sa scapi de 99% din virusi(nu exista nici un antivirus care curata 100%. Daca ai nevoie de mai mult ajutor scrie pe forum la www.chip.ro

| Troll a răspuns:

Formatezi hardul/hardurile
Reinstalezi windowsul

Gata

| GabryeluL a răspuns (pentru Troll):

Cum se formateaza?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa o scanare completa si spune-mi ce fel de virusi mai ai.

| 01justin a răspuns:

Salut.Ar trebui sa iti schimbi versiunea de nod 32.Ar trebui sa ti-o iei pe nod 32 4. E cel mai eficient:nu ocupa nici mult spatiu si e foarte eficent.Pe acesta il am si eu si nu am probleme.

| farxar a răspuns:

Cum pun intrebari scuze?