| CatalinCC a întrebat:

Am și eu o întrebare cam stupidă. Dacă instalez multe jocuri pe un telefon Samsung S6 se poate strica?
Vă rog să mă lămuriți

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Telefonul nu se poate strica daca instalezi jocuri.
Atunci când instalezi un joc ce se-ntampla? Se - ncarca memoria telefonului. Jocul are o anumită capacitate, instalând o sumedenie de jocuri, vei ajunge la un caz în care telefonul va avea memorie încărcată (memorie de stocare internă) și va merge greu. De aceea, daca vrei sa instalezi multe jocuri, cumpăra o memorie externă, adică un card Micro SD. Sa muti jocurile pe acest card, astfel îți rămâne spațiu și pentru sistemul telefonului.

Nu-ti fa griji, instalează cate jocuri vrei tu, in limita spațiului de stocare disponibil. Vei vedea, când nu mai ai spatiu intern, vei primi o înștiințare de la magazin play, sau chiar de la telefon.
Bafta!winking

4 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Nu se strica eventual sa incarca memoria fa asa bine si incearca sa le salvezi pe sd card

| CatalinCC explică (pentru GPA):

Îți mulțumesc mult pentru răspuns

| CatalinCC explică:

Vă mulțumesc mult pentru răspunsuri

| GPA a răspuns (pentru CatalinCC):

N-ai pentru ce. Sunt aici pentru ai ajuta pe alții.winking