| Dontforgettosmile a întrebat:

Buna tuturor, TPU! Deci, acum am un Samsung Galaxy S3 si in curand voi primi S4. Dar pe actualul telefon am o multime de jocuri si am ajuns la nivele mari, am acumulat multe puncte, sa zic asa sunt foarte "departe" in aceste jocuri. Dar cu noul telefon, va trebui sa instalez si sa reincep totul? Ma gandeam ca poate exista ceva metoda de a transfera datele de pe un tel pe altul si sa continui jocul de unde am ramas.
Stiu ca pentru cei destepti intrebarea asta este stupida, dar nu o am in domeniu, deci help!

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Din pacate chiar daca salvezi jocul pe card acesta nu va "tine minte" nivelele trecute/depasite.Transfeul datelor poate si repet poate e posibil cu Kies

http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP

dar in cazul jocurilor nu am incercat niciodata.Succes :-bd

| AlexElektro1987 a răspuns:

In cel mai bun caz nu poti sa transferi decat jocurile, salvarile nu poti sa le transferi.

| AlexL28 a răspuns:

Te conectezi la ele cu contul de google sau facebook dupa caz si pe noul telefon faci acelasi lucru si se va transfera progresul. Nu toate jocurile ofera aceasta posibilitate, acolo nu prea ai ce face, poate doar daca le faci backup pe pc si apoi le instalezi tot alea pe noul telefon, din pc

| cristhine022 a răspuns:

Buna! sa transfer jocurile dintr-un tel. in altul stiu doar ca stiu sa fac asta pe aifon si daca ma gandesc bine nu ai cum sa faci asta pe Samsung. Imi pare rau! FUNDA?

| arkankent a răspuns:

Daca vrei ar fi varianta cu titanium back-up. aplicatia asta iti salveaza si aplicatia si setarile(ex. nivele la jocuri, date de logare la anumite aplicatii.)iar daca faci login la google acount si syncronizezi iti salvezi agenda si anumite setari ale telefonului. toate back-up-urile cu titanium le poti apoi pune cu card de memorie in celalalt telefon iar pentru agenda si sync. doar adaugi cont de google in telefonul nou si gata. nu uita ca titanium back-up face back-up la date si aplicatie(sau jocuri.) iar in telefonul nou dai restore app and data.