| damnedwolf a întrebat:

deci cand incerc sa instalez orice alt windows in afara de xp imi apare eroarea asta

This computer is not compliant with the Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) standard. Windows must be installed onto a computer that supports ACPI. Contact your computer manufacturer for a BIOS update or install Windows on an ACPI-compliant computer

procesorul este de 1, 8 dual
placa video de un gb
2gb de ram

deci am mai avut instalat pana acum si windows 7, wista si windows 10
dar acum nu ma mai lasa sa instalez decat xp
ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica setarile din BIOS, la Advanced Power Setup (sau asemanator) trebuie sa fie setat ACPI ca sa-ti functioneze.