| IL03ELO a întrebat:

Am si eu o nelamurire: Care este diferenta dintre Windows 7 Ultimate / Windows 7 Proffessional / Windows 7 Enterprise? Pe care imi recomandati sa il instalez daca am un calculator se gaming, insa sa fie bun si pentru navigat pe net?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Windows 7 Home premium clar!
Windows 7 Ultimate este doar o porcărie comercială elaborată de Microsoft ce include toate versiunile de Windows 7, și NU recomand utilizarea acestuia, deoarece calculatorul lucreaza greu cu el.Că românu turmar de felul lui se lăcomește și el făra să gândească că vecinu sau prietenu de incompetent ce îi și-o pus ultimate-u pe pc și „merge" și așa doar că s-o lăcomit la interfața în ro, intefată ce se poate descqarca si instal; a și separat, dar incompetența și prostia domină rațiunea!
Windows 7 enterprise.dedica mediul profesional și de producție softwarwe.NU ai ce căuta cu versiunea asta pe un calculator casnic! nu vei folosii nici 1% din ceea ce știe să faca deoarece habar n-o să ai să-l setezi și pui în funcție pentru ca pc-ul să funcționeze conform cu software-ul.
Windows 7 professional-Dedicat exclusivv profesioniștilor ce fac editare grafică/ audio sau proiectare în CAD.NU ai ce căuta cu versiuena asta pe un Pc de jocuri sau casnic.Precis nu vei folosii mai mult de 0.5% din potențialul real al acestei versiuni.
succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferentele le gasesti in acest articol:
http://www.go4it.ro/......7-5026472/
Cel mai bun este Ultimate fiindca este cel mai complex.

| Anonymous1995 a răspuns:

Windows 7 proffessional mi se pare cel mai ok, si eu am windows 7, ma joc mult pe calculator si nu se blocheaza deloc, iar pentru internet cred ca sunt toate bune.Eu iti recomand Windows 7 Proffessional

| Satana_Costin_1997 a răspuns:

Windows 7 Ultimate este bun si gaming si internet eu cred ca proffessional este pentru internet fiecare cu parerile lui