| SuperBoy197 a întrebat:

Am si eu o problema. Am un laptop HP Pavilion DV6000 de vreo 3-4 ani. Am inchis laptopul seara da de obicei si dimineata apas sa-l deschid, ecranul ramane negru(dar se aprinde). Astept putin inchid clapa si o ridic si mi se aprinde, dar cu o rezolutie de 1024x768(normal ar trebui 1280x800 dar nu pot sa mai schimb) si este situat in stanga sus(un sfert din ecran e negru). Ce problema credeti ca are si cum as putea sa o rezolv?

2 răspunsuri:
| siluhotzu a răspuns:

Exact aceeasi problema am avut si eu la un HP. imi ramanea si mie ecranu negru dar eu asteptam, apasam butonu de inchidere scurt si porneam iarasi si mie-mi mergea bine dupa aia fara probleme. cineva mi-a zis ca din cauza ca a fost linux pe el prima data, nu stiu. oricum l-am vandut si mi-am luat HP pavilion G7.

| Chuby a răspuns:

Depinde, s`ar putea sa bulit ceva de la placa video sau pur si simplu trebuie sa reinstalezi driverele placii video. Presupun.